Loading
Trwa ładowanie...

07VII – MA

„Ciekawe, jak brzmi dźwięk, który mógł powołać świat do istnienia?”– takim kluczem muzycy MA otwierają swoja artystyczna przestrzeń.
MA to wielka podróż piątki przyjaciół, którzy syntetyzując brzmienia analogowych zabawek z dobrodziejstwami nowoczesnej technologii, tworzą dźwięki, których chce się nie tylko słuchać. Chce się z nimi śmiać, ruszać i dzięki nim oswobodzić z powszedniej spinki. Chce się nie bać życia, po prostu.
Szukając czegoś bardzo pierwotnego i czystego, MA pokazuje, ze inspiracje leża nie tylko w zgranym studyjnym kolektywie, ale również w osobliwych miejscach, jak poddasze starego młyna z trzeszczącą podłogą, brzeg jeziora czy leśna polana wraz ze swymi sekretami ukrytymi od ściółki poprzez runo aż po korony drzew.

I dalej, hen, z magicznej ziemi do mistycznego nieba, a osobliwy głos wokalistki Martyny Szczepaniak dopełnia ten ruch w stronę życia.
W tej muzyce przeplatają się tembry natury i sugestywnego soulu, ale tez słychać w niej wyraźnego rhythm’n’bluesa, rdzenne doo wop, electro czy hip-hop.
Łączenie starego z nowym dotyczy nie tylko instrumentalnych aspektów ich twórczości, ale również sfery semantycznej. Język współczesny wzbogacają o stare dialekty plemienne.

MA nagrodzono na:
– Hard Rock Rising (zwycięzca w krajowym finale światowego konkursu)
– The Best Band of Music Lab 2014 (pierwsza nagroda)
– Festiwalu Młodych Talentów 2016
– Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM statuetka Yacha za klip „Ancestors” w kategorii „Innowacja”

Zespół jest młody, bo narodził sie w lutym 2014 r., lecz składa sie z doświadczonych muzyków, znanych wcześniej z formacji: Big Fat Mama, Charlie Monroe , Arka Noego.
Wprawę zdobywali na wielu małych i kilku dużych scenach na całym świecie, m.in.:
Montreux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Festiwalu Opole.

Skład:
Martyna Szczepaniak – wokal, instrumenty perkusyjne
Aleksander Szerszeń – gitara, wokal
Dominik Szczepaniak – perkusja, wokal
Kuba Maciejewski – instrumenty klawiszowe, gitara
Mateusz Samolong – bas, wokal

W czternastu utworach znajdujących się na debiutanckiej płycie „dreaMa” muzycy składają ukłon przodkom (również poprzez język, sięgając do dialektów plemiennych, np. ludu Anishinaabe z Ameryki Płn.), współczesnym tuziemcom – i pozdrawiają tych, którzy dopiero przyjdą.

Zatem Siostry i Bracia,
witamy Was w Niepodległej Republice Plemienia MA.

 

więcej:

http://ma.psychedelik.eu

https://facebook.com/ma.psychedelic